loading

جمعیت امام رضایی‌ها یک هلدینگ اجتماعی است که شتاب‌دهنده ایده‌های نوآورانه و دانش‌بنیان در عرصه اجتماعی می‌باشد و به غیر از فعالیت در حوزه امداد و کمک‌رسانی و سازماندهی نیروهای داوطلب در فعالیت‌های اجتماعی و بلایای طبیعی، موسس و شتاب‌هنده مجموعه‌های تخصصی در حوزه اجتماعی است.
پس از حضور در بحران‌های متعدد، کمک به حل معضلات اجتماعی که مردم به طور مستمر با آن درگیر هستند از برنامه‌های مهم جمعیت امام رضایی‌ها شد.
از این رو مجموعه‌های تخصصی از جمله دوباره زندگی (مجموعه امور کمک به زندانیان نیازمند و خانواده هایشان)، سفره دار (مجموعه اطعام و قربانی)، آدم و حوا (مجموعه‌ مشاوره و تسهیل‌گری ازدواج)، کاردرست (مجموعه تخصصی کارآفرینی اجتماعی) و مادرانه (مجموعه سلامت مادران امیدوار) به منظور یافتن راه حلی تخصصی و علمی برای این معضلات تشکیل شدند.
این جمعیت با تاسیس سازمان امداد و کمک رسانی و راه‌اندازی پویش کنارتم هموطن که رسالتش امدادرسانی به آسیب دیدگان از بلایای طبیعی است، از بدو فعالیت برای یاری به هموطنان آسیب دیده در هر بحرانی از جمله سیل، زلزله، آبگرفتگی، طوفان شن و کرونا ورود کرده است.
جمعیت امام رضایی‌ها با وقوع هر بحران در مرحله اول ضمن برآورد میزان خسارات، شناسایی و ارزیابی مشکلات اقدام به برنامه‌ریزی لازم برای کمک‌رسانی هدفمند می‌کند.
جمعیت امام رضایی‌ها در اقدامات نوع دوستانه مگاپروژه‌هایی از جمله آب‌رسانی دائم به روستاهای استان سیستان و بلوچستان را انجام داده است. این جمعیت با شماره ثبت 48888 از وزارت کشور مجوز فعالیت در زمینه نیکوکاری دارد.
مجموعه‌ای از خیرین، خیریه‌های سراسر کشور و برخی از کارخانجات، تولیدکنندگان و تجار بزرگ در این امور خیر به جمعیت امام رضایی‌ها یاری می‌رسانند.
پایگاه اطلاع رسانی رسمی جمعیت امام رضایی‌ها به آدرس www.emamrezaeeha.ir اخبار، گزارش اقدامات، مبالغ جمع آوری شده توسط خیرین را به صورت متناوب منتشر و این گزارشات در مابقی شبکه‌ها و صفحات مجازی مربوط به جمعیت امام رضایی‌ها به آدرس emamrezaeeha_ir بارگذاری می‌شود.

شماره ثبت: 48888
آدرس و شماره تلفن دفتر مرکزی: تهران خیابان فلسطین خیابان بزرگمهر پلاک 34
02178080000

آشنایی با مجموعه‌های تخصصی جمعیت امام رضایی‌ها

سازمان امداد و کمک رسانی

 • جامعه مورد هدف: مردم بحران زده
 • اهداف: ارائه خدمات به مردم بحران زده و حمایت از آنها در مسیر بازگشت به زندگی عادی خود

سازمان داوطلبان جمعیت امام رضایی‌ها

 • جامعه مورد هدف: افراد داوطلب و اقشار آسیب پذیر
 • اهداف: ارائه خدمات عام المنفعه اجتماعی و حضور در بحران ها به عنوان نیروی امداد رسان از طریق ایجاد کانون های داوطلب استانی

آدم و حوا؛ مجموعه‌ تخصصی مشاوره و تسهیل گری ازدواج

 • جامعه مورد هدف: واسطه گری ازدواج برای کلیه افراد آماده جهت تشکیل خانواده در غالب ازدواج دائم و تک همسری
 • اهداف: شبکه سازی همسان گزینی هوشمند جهت ترویج امر واسطه گری ازدواج و همچنین گسترش ازدواج صحیح اسلامی و ارائه خدمات تسهیلگری ازدواج، خدمات آموزشی ومشاوره ای با استفاده از ظرفیت تکنولوژی و فرآیندهای هوش مصنوعی

دوباره زندگی؛ یک تسهیلگر‌ اجتماعی با تمرکز بر رسیدگی به امور زندانیان و خانواده های زندانی

 • جامعه مورد هدف: زندانیان جرایم غیر عمد و خانوادهایشان
 • اهداف: حمایت همه‌جانبه از زندانی و خانواده زندانیان (پشتیبانی روانی و حمایت های مشاوره ای)، ایجاد اشتغال برای زندانیان و در نهایت ‎پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی

سفره دار؛ مجموعه تخصصی اطعام و قربانی

 • جامعه مورد هدف: نیازمندان جامعه ( اعم از بی بضاعت ها، محرومان، ایتام، کارتن خوابها، معتادان، کودکان کار، زنان بی سرپرست و بد سرپرست) و همه کسانی که در تامین معیشت و خوراک روزانه خود با مشکل روبرو هستند
 • اهداف: گسترش فرهنگ قربانی جهت اطعام محرومان جامعه، تهیه بسته های معیشتی و اطعام نیازمندان در سراسر کشور با هدف کاهش سفره های خالی مردم

کاردرست؛ مجموعه‌ی تخصصی کارآفرینی اجتماعی

 • جامعه مورد هدف: زنان سرپرست خانوارو نیروهای مولد کار در مناطق محروم
 • اهداف: کارآفرینی اجتماعی در مناطق محروم و آموزش به خانواده ها جهت اشتغال مستضعفین و محرومین

مادرانه؛ مجموعه تخصصی سلامت مادران امیدوار

 • جامعه مورد هدف: مادران باردار وشیرده و نوزدانشان در مناطق محروم و آسیب دیده کشور
 • اهداف: بهبود سلامت مادر و کودک و ارتقاء وضعیت تغذیه، بهداشت و درمان زنان بدسرپرست، مناطق محروم و آسیب دیده کشور