loading

گزارش به مردم/ اقدامات متنوع جمعیت امام رضایی ها در کمک به آسیب دیدگان زلزله سی سخت


مسئول جمعیت امام رضایی‌ها جزئیات اقدامات انجام شده توسط این گروه برای کمک رسانی به زلزله‌ زدگان سی سخت و اجرای طرح رزمایش همدلی را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت امام رضایی‌ها، حسین یکتا در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره گزارش کمک رسانی به هموطنان آسیب دیده در زلزله سی سخت گفت: جمعیت امام رضایی‌ها با راه‌اندازی پویش «کنارتم هموطن» که رسالتش امداد و خدمت‌رسانی به آسیب دیدگان از بلایای طبیعی است، از بدو فعالیت برای یاری به هموطنان آسیب دیده در هر بحرانی از جمله سیل، زلزله، کرونا ورود کرده است.

وی افزود: زلزله شهر سی‌سخت نوزدهمین بحرانی بود که جمعیت امام رضایی‌ها با عنوان پویش کنارتم هموطن از ابتدای وقوع این زمین لرزه تا آخرین لحظه در کنار مردم شریف مناطق بحران زده بوده است. مجموعه‌ای از خیرین، خیریه‌های سراسر کشور و برخی از کارخانجات، تولید کنندگان و تجار بزرگ در این امر خیر به جمعیت امام رضایی‌ها یاری رساندند.

وی با اشاره بر اقدامات مجموعه کنارتم هموطن در هفته اول زلزله سی سخت عنوان کرد: در همین راستا نیز شناسایی و ارزیابی مناطق آسیب دیده و نیاز خانواده‌های زلزله زده انجام شد. سپس تیم اول داوطلبان جمعیت امام رضایی‌ها در مجموعه کنارتم هموطن برای کمک و خدمت رسانی به مردم در منطقه حضور یافتند.

مسئول جمعیت امام رضایی‌ها عنوان کرد: توزیع ۱۰۰ کیسه برنج بین خانوارها و تهیه و توزیع ۳۰۰ بسته اقلام معیشتی و بهداشتی نیز از دیگر اقدامات انجام شده است.

یکتا با اشاره بر اقدامات انجام شده در اولین رزمایش همدلی در زلزله سی سخت تصریح کرد: بدین منظور نیز کمک‌های غیر نقدی به زنان سرپرست خانوار مناطق به مبلغ مجموعاً ۲۵۰ میلیون تومان، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی به ارزش ۱ میلیون تومان، حمایت‌های موردی مانند هزینه درمان و وسایل کمک آموزشی انجام شده است.

وی افزود: در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا نیز توزیع بسته‌های بهداشتی به مبلغ مجموعاً ۷۲ میلیون تومان، تهیه و توزیع ۲۰ هزار ماسک و ۱۰۰۰ عدد مواد ضد عفونی کننده، تهیه و توزیع ۴۰۰ پک سنتی جهت پیشگیری کرونا انجام شده است.

وی ادامه داد: به علاوه شرایط انجام تست روزانه کرونا برای ۱۰۰ نفر و طبخ ۳۰ هزار غذا و توزیع آن در بین مردم زلزله زده سی سخت از دیگر اقدامات انجام شده است.

یکتا با اشاره بر اقدامات مجموعه کنارتم هموطن در دومین رزمایش همدلی برای زلزله زدگان سی سخت ابراز داشت: رسیدگی به ۱۳۹ مادر باردار اهل سی سخت، استقرار کادر داوطلبان پزشکی تخصص جهت رسیدگی به مادران باردار، نصب ۲۰ عدد کانکس حمام، طرح قالیشویی در شهر سی سخت توسط داوطلبان جمعیت امام رضایی‌ها و شستشوی فرش‌های مردم زلزله زده در آستانه بهار و تحویل سال ازجمله خدمات صورت گرفته در آستانه سال نو بود.

مسئول جمعیت امام رضایی‌ها ادامه داد: از دیگر اقدامات انجام شده در مرحله دوم رزمایش همدلی نیز می‌توان به خرید ۴۵۷ عدد هیتر برقی و مشارکت ۳۰۷۳ نفر از هموطنان از طریق مشارکت در پویش «دهم های ۱۰ تومانی» در اسفند ماه اشاره کرد.

یکتا اظهار داشت: به علاوه خرید تبلت برای دانش آموزان سی سختی به مبلغ ۷۰۵.۶۷۳.۲۹۸ ریال با مشارکت ۲۴۷۹ نفر از هم وطنان از طریق مشارکت در پویش دهم های ۱۰ تومانی فروردین ماه نیز انجام شده است.

وی با بیان اینکه مرحله سوم رزمایش همدلی در این منطقه شامل برنامه ریزی و تأمین مصالح جهت مشارکت در ساخت واحدهای مسکونی بود، یادآور شد: در همین راستا نیز اقداماتی برای بازسازی منازل آسیب دیدگان از این حادثه آغاز شد.

مسئول جمعیت امام رضایی‌ها تصریح کرد: در همین زمینه نیز ۵۰ تن آجر، ۳۶۰ کیسه سیمان و ۲۰۰ کیسه گچ جهت مشارکت در ساخت واحدهای مسکونی تقدیم هموطنان شد.

یکتا خاطرنشان کرد: به علاوه ۱۶۰ کیسه سیمان توسط بنیاد مستضعفان و تیر آهن واحدهای مسکونی نیز توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تأمین می‌شود.

وی گفت: مجموع کمک هزینه جمعیت امام رضایی‌ها برای مشارکت در ساخت یک واحد مسکونی ۳۰ میلیون تومان است.

۱ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *