loading

کمک به ساخت منازل روستای زلزله زده “ده دیک” در شهرستان اندیکا توسط جمعیت امام رضایی ها


به گزارش روابط عمومی جمعیت امام رضایی‌ها، پس از وقوع زلزله در شهرستان محروم اندیکا در شمال شرقی استان خوزستان  جمعیت امام رضایی ها با اعزام دو گروه از سازمان داوطلبان و سازمان امدادرسانی این جمعیت به ارزیابی وضعیت زندگی زلزله زدگان منطقه اندیکا پرداخت.

این شهرستان 595 روستا دارد که بیشتر آن صعب العبور و با فاصله از یکدیگر هستند و بیشترین خسارات و عمده تخریب به روستاهای شهر چلو از بخش های اصلی این شهرستان وارد شده است.

طبق براوردهای سازمان امدادرسانی جمعیت امام رضایی ها 130 روستا شهرستان اندیکا از این زلزله آسیب دیده اند که به علت بافت قدیمی منازل سنگی و چوبی 20 تا 30 روستا تخریب کامل شده اند و دیگر قابل سکونت نیستند.

اکثر مردم روستاهای آسیب دیده هم اکنون در چادر زندگی می کنند و طبق پیش بینی کارشناسان سازمان امداد رسانی جمعیت امام رضایی ها منازل نیمه تخریب شده با اولین باران دیگر قابل سکونت نخواهد بود.

سکونتگاه های تخریب شده محل زندگی قشلاق عشایر استان خوزستان است که برای 9 ماه از سال در فاصله بین مهرماه تا خرداد هر سال در این منطقه ساکن می شوند.

جمعیت امام رضایی ها قصد دارد جهت رفع مشکلات مردم این مطقه اقدام به کمک برای ساخت و بازسازی منازل روستای ده‌دیک یکی از روستاهای محروم شهرستان اندیکا کند.

 

هموطنان گرامی می توانند جهت مشارکت برای کمک به اقدام خداپسندانه  کمک های مالی خود را به شماره کارت  5041_7211_1165_8317   به نام کنارتم هموطن  زلزله واریز کنند.

 

شهرستان اندیکا در شمال استان خوزستان در همسایگی استان چهار محال وبختیاری است، مرکز این شهرستان شهر قلعه خواجه و این شهرستان از سه بخش مرکزی، آبژدان و چلو تشکیل شده است.

جمعیت امام رضایی ها یک سازمان خیریه‌ی مردم نهاد است که فعالیت خود را در بیست‌ویکم آبان ماه 1396 مصادف با زلزله استان کرمانشاه با هدف امدادرسانی به زلزله زدگان، آغاز کرد.

این جمعیت با شعار «کنارتم هموطن» امداد رسانی در بحران‌ها را در دستور اصلی فعالیت‌های خود قرار داده است و تاکنون در 27 بحران از جمله سیل، زلزله، آبگرفتگی، تندباد، کرونا و آبرسانی حضور داشته است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.